פטרת הציפורניים- תסמינים, גורמים וטיפול

מהי פטרת הציפורניים, ממה היא נובעת וכיצד ניתן לטפל בה?

פטרת ציפורניים היא זיהום קל עד קשה של ציפורן הרגליים או הידיים. פטרת הציפורניים נפוצה בשיעור גבוה מאוד באוכלוסיה ושכיחותה עולה עם הגיל. אצל חלק מהאנשים, חוסר טיפול בפטרת עלול להתפשט ולגרום לפטרת של כפות הרגליים ולזיהום חיידקי של העור.

מהי פטרת וכיצד מבחינים בה?

פטרת הציפורניים היא זיהום פטרייתי הפוגע בציפורניים בכפות הידיים והרגליים. זה נגרם על ידי קבוצת פטריות הנקראות דרמטופיטים, שמרים ועובשים. מיקרואורגניזמים אלה משגשגים בסביבות חמות ולחות, מה שהופך את הציפורניים למקום אידיאלי עבורן לצמוח.

פטרת ציפורניים מתחילה בדרך כלל כנקודה לבנה או צהובה מתחת לקצה הציפורן. ככל שהזיהום מתפשט, הציפורן עשויה להפוך לדהויה, עבה ושבירה. הציפורן הפגועה עשויה גם להפיץ ריח רע. במקרים חמורים, הציפורן עלולה להיפרד ממקומה ולהגיע למצב שחייבים להסיר אותה.

ממה נובעת פטרת הציפורניים?

גורמי הסיכון להתפתחות פטרת ציפורניים כוללים היסטוריה של כף רגל ספורטיבית, נעליים או גרביים צמודות, וסוכרת או מערכת חיסונית מוחלשת. אנשים המבלים זמן רב בסביבות לחות, כמו בריכות שחייה או מקלחות, נמצאים גם הם בסיכון מוגבר.

חושדים שיש לכם פטרת? כך תוכלו לאבחן:

פטרת ציפורניים מאובחנת בדרך כלל על סמך מראה הציפורן וכל מיני סימפטומים נלווים. רופא עשוי גם לקחת דגימה של הציפורן הפגועה לבדיקת מעבדה. לאחר האבחנה, אפשרויות הטיפול כוללות משחות נגד פטריות ללא מרשם, כדורים נגד פטריות מרשם והסרת הציפורן הפגועה.

אבחנו אצלך פטרת, מה השלב הבא?

ניתן למרוח קרמים נגד פטריות ללא מרשם ישירות על הציפורן הפגועה. תכשירים אלו יעילים במקרים קלים של פטרת ציפורניים ויכולים להימשך עד מספר חודשים עד שהם פועלים. כדורים נגד פטריות מרשם, כגון טרבינאפין ואיטראקונאזול, זמינים אף הם וניתן ליטול אותם לתקופה של מספר חודשים. כדורים אלו יעילים יותר למקרים חמורים של פטרת ציפורניים ויכולים להיות להם תופעות לוואי משמעותיות יותר.

הסרת הציפורן הפגועה, הנקראת פליטת ציפורניים חלקית, עשויה להיות גם אופציה. ההליך כולל הרמת הציפורן ממקומה והסרת כל פסולת שמתחתיה. ההליך צריך להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן וייתכן שיהיה צורך לחזור עליו במידה והזיהום חוזר.

הימנעות היא המפתח לכל!

על מנת למנוע מראש זיהומים אלו יש לשמור על היגיינת כף הרגל, שמירה על גזירת הציפורניים וניקיון שלהן, נעילת נעליים המאפשרות אוורור והימנעות מללכת יחפים במקומות ציבוריים. כמו כן, חשוב להקפיד שהרגליים יהיו יבשות, במיוחד כאשר הולכים במקומות ציבוריים כמו בריכות שחיה וחדרי הלבשה.

טיפול עם מוצרי קלייניל

לסיכום, פטרת ציפורניים היא זיהום פטרייתי הפוגע בציפורניים בכפות הידיים והרגליים. זה נגרם על ידי דרמטופיטים, שמרים ועובשים, ועלול לגרום לשינוי צבע, עיבוי, שבירות וריח רע של הציפורניים. גורמי הסיכון כוללים היסטוריה של כף רגל של ספורטאיים, נעליים צמודות, סוכרת ומערכת חיסונית מוחלשת. אפשרויות הטיפול כוללות משחות נגד פטריות ללא מרשם, כדורים נגד פטריות מרשם והסרת הציפורן הפגועה. מניעת פטרת ציפורניים באמצעות היגיינת כף הרגל והימנעות מסביבות חמות ולחות היא המפתח להימנעות מזיהום ראשוני.

במהלך השנים צברנו ניסיון וידע רב ושמנו דגש על בטיחות, איכות ותועלת התכשירים. המוצרים שלנו הינם טבעיים ומבוססים על שמן HEMP אשר נחשב לשמן בעל איזון מושלם המכיל את כל חומצות האמינו של אומגה 3 ואומגה 6. עם הקפדה על הוראות השימוש והתמדה בטיפול, קלינייל יתנו את המענה הנכון והאיכותי ביותר עבורכם! ההתמדה היא המפתח להצלחה- טיפה אחת על רגל נקייה ומאווררת ושיוף וגזירה של הציפורן הפגועה פעם בשבוע.

המוצרים שלנו נוסו על מאות אלפי לקוחות מרוצים, מזמינים אתכם לנסות גם-  למידע נוסף ומוצרים לחצו כאן.

שתפו את הפוסט

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email